Vysokomýtští kanoisté vezou z Lipna další medaile
Vysokomýtští kanoisté vezou z Lipna další medaile ze Světového a Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě.

Vítězové včerejšího závodu Daniel Suchánek a pardubický Ondřej Rolenc se dnes museli ve Světovém poháru sklonit před silnou francouzskou posádkou a obsadili druhé místo. I to je ale fantastický výsledek. Navíc si tím zajistili vítězství v rámci závodu Českého poháru. Ve světovém poháru ještě obsadil solidní desáté místo Daniel Suchánek na singlkanoi. Skvělé výkony podávali vysokomýtští sportovci i v Českém poháru. Vynikající výkon dnes předvedl mladý singlkanoista Ondřej Kvapil, který nejenže zvítězil mezi juniory, ale dokázal zároveň v tvrdé konkurenci dojet pátý mezi dospělými. O další první místo mezi se mezi juniorkami postarala Michela Zedníčková, celkově mezi ženami skončila šestá. Výborný výkon předvedl také Filip Syrový, který dnes vybojoval v nejpočetnější kategorii kajakářů čtvrté místo mezi juniory a celkové 13.místo mezi dospělými. Neztratil se ani další junior Václav Sedlák, který dojel na celkovém 27. místě a desátý mezi juniory. Dobře si vedla i posádka deblkanoistů Krejza-Šilar, kteří včera obsadili jedenácté a dnes deváté místo. Další kajakář Filip Krejza dnes dojel na 31. místě a včera na 27. místě. Singlkanoista Jakub Šilar skončil ve včerejším závodě na 19. místě, dnes bohužel stejně jako posádka Kotrba – Sedlák, závod nedokončil.

Příští týden pokračuje program na umělém kanálu v Českém Vrbném sprintovými závody. Ve středu a ve čtvrtek je na programu opět světový pohár a o víkendu finále Českého poháru, MČR veteránů a závody Českého poháru žáků. Tak držme našim sportovcům palce!